606 730 440

Apartament 102m2 | Warszawa | Muranów

Metamorfoza tego mieszkania planowana była z myślą o czteroosobowej rodzinie. Zakres prac projektowych dotyczył holu, salonu z aneksem kuchennym, wc, łazienki rodzinnej. W sypialni głównej wcześniej stała spora szafa wnękowa. Pozbywając się jej udało się wygospodarować miejsce na zupełnie nową, prywatną łazienkę.

Życzenia inwestorów: otrzymałam bardzo jasne i klarowne wytyczne odnośnie kolorystyki. Nie było mowy o białej kuchni czy szarych ścianach. W pierwotnym układzie miałam do czynienia z mieszkaniem rozkładowym co oznaczało, że do każdego pomieszczenia wchodziło się z przedpokoju. Właścicielom bardzo zależało na maksymalnym  otwarciu strefy dziennej dla wygody wszystkich domowników. Po wyburzeniu ścian uzyskaliśmy otwarty plan. Aktualnie z przestronnego holu wchodzi się do salonu z aneksem kuchennym lub do części prywatnej mieszkania.

Z założenia projekt miał być nowoczesny i minimalistyczny. Kuchnia została wyposażona w niezbędne sprzęty AGD oraz pojemną lodówkę side by side.  Powstał także półwysep z miejscem do spożywania szybkich posiłków. Wszystkie meble w strefie dziennej zostały wykonane na wymiar, pozwoliło to ujednolicić wykorzystane materiały wykończeniowe w projekcie. Dominującym kolorem jest beż w kilku odcieniach, pojawił się on na frontach zabudowy, tapecie o wyraźnej strukturze lnu czy na tkaninach obiciowych oraz zasłonach. Zabudowa urozmaicona została elementami w kolorze orzechowym. Całość przełamują czarne dodatki w takich szczegółach jak lampy i oświetlenie, uchwyty w holu i kuchni, dywan czy krzesła barowe. Urok mebli kuchennych podkreśla piękny blat wykonany z konglomeratu kwarcowego.

Ciekawym akcentem przy rodzinnym stole są kultowe krzesła Muszelka projektu Teresy Kruszewskiej. Inwestorzy bardzo chcieli wpleść element w stylu vintage w tym nowoczesnym wnętrzu. Renowacji poddany został także jesionowy parkiet. Odzyskał on swój dawny blask i urok.

Wszystkie łazienki są urządzone w duchu SPA i łączy  je jeden styl. Jasne, matowe płytki o delikatnej strukturze połączone zostały z drewnopodobnym gresem. Do tego funkcjonalna zabudowa na wymiar z drewnopodobnej płyty zwieńczona została pięknymi białymi blatami kwarcowymi. Rodzinna łazienka wyposażona została w wannę, prywatna przy sypialni w prysznic. Podświetlane lustra i proste lampy  dodają niesamowitego uroku tym pomieszczeniom.

To jest bardzo udana metamorfoza. Wszystkie etapy realizacji objęte były nadzorem autorskim nad projektem.

Projekt: Agnieszka Żamojć

Sesja zdjęciowa po metamorfozie: Olga Kasprzyk

Efekty metamorfozy:

Zdjęcia z remontu i realizacji: