606 730 440

Część dzienna mieszkania, dwie łazienki, 32m2 | Warszawa Mokotów

Misja od inwestorów: zaprojektowanie aneksu kuchennego i salonu  a także dwóch łazienek – rodzinnej i wc.

Cel: uzyskanie jasnej, nieprzeładowanej przestrzeni w spójnej kolorystyce i nowoczesnym stylu. Dominujące kolory to biel oraz szarości.

Układ funkcjonalny zaproponowany przez dewelopera okazał się optymalny, nie było więc konieczności ingerować w plan ścian działowych.

Otwarta kuchnia zaplanowana została tak, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Pojawiła się bardzo estetyczna ale też praktyczna i pojemna zabudowa pod sufit. W szafkach zainstalowano niezbędne sprzęty AGD. Jasne lakierowane fronty zaakcentowane zostały czarnymi, kamiennymi blatami. Zaraz obok zabudowy stanął 4-osobowy stół z możliwością powiększania przy podejmowaniu gości.

W dużym salonie znalazło się miejsce na szary komplet wypoczynkowy. Regał na książki, konsola TV i stolik kawowy są w stylu industrialnym. Na tym planie udało się uzyskać przestronną strefę dzienną, którą w dowolnym momencie można podkreślić dodatkami w ożywiającej kolorystyce. Pomieszczenie zdobią zielone rośliny doniczkowe, wpisując się tym samym w aktualne trendy.

Łazienka oraz wc są bardzo klasyczne i ponadczasowe, białe kafle i delikatna mozaika będą uniwersalne przez wiele lat. W projektach nigdy nie zapominamy o ważnej kwestii, jaką jest przechowywanie. Dobrym rozwiązaniem są podwieszane szafki umywalkowe z pojemnymi szufladami lub półkami. W wc wokół zabudowy stelaża udało się wygospodarować szafkę do przechowywania akcesoriów łazienkowych czy chemii. W obydwu łazienkach mamy lustra wtopione w ścianę. Z prostym oświetleniem całość prezentuje się bardzo dobrze.

W realizacji postawiliśmy na bardzo dobrej jakości materiały wykończeniowe a uzyskany efekt jest w pełni zadowalający.

Projekt i zdjęcia: Agnieszka Żamojć

Wizualizacje wnętrz:

Zdjęcia z realizacji: