606 730 440

Kuchnia z jadalnią 18m2 | Warszawa | Wesoła

Pierwotna kuchnia służyła domownikom przez kilkanaście lat. Ograniczeniem przy projekcie było pozostawienie przyłączy i mediów w tym samym miejscu. Pozwoliło to zminimalizować koszty przeróbek.

Wytyczne od inwestorki: unowocześnienie przestrzeni, zaplanowanie oraz wyposażenie szafek w  przemyślane systemy i akcesoria.  W projekcie pojawiło się kilka wersji kolorystycznych. Ostatecznie wygrała klasyczna biel z czarnymi dodatkami. Wisienką na trocie jest spiek Calacatta zdobiący ścianę, z tego samego materiału powstały blaty oraz obudowaliśmy nim szafki półwyspu. Zamiast klasycznego stołu mamy podwieszony blat podparty na dwóch czarnych, stalowych nogach. Strefa dzienna dla wygody wszystkich domowników pozostała otwarta.  Dzięki temu cała rodzina może cieszyć się wspólnym gotowaniem.

W projekcie króluje prostota i minimalizm. Na podłodze pojawiły się nowe płyty gresowe. Bardzo subtelnie powielają wzór ze spieku. Stara wolnostojąca lodówka została zastąpiona modelem do zabudowy, a skrupulatnie wybrane sprzęty AGD są całe czarne. Głównym celem było pozbycie się zbędnych sprzętów z blatu, ukryliśmy je na wysuwanych półkach w słupku obok lodówki. Trafiły tam: ekspres do kawy, toster, mała mikrofalówka. Cała zabudowa została wykonana na wymiar, wszystkie fronty pokryto trwałym lakierem. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Elegancji dodaje biały, podwieszany zlewozmywak z czarną baterią. Do projektu wybraliśmy proste, punktowe oświetlenie. Niesamowitym akcentem  jest fantastyczna lampa duńskiego producenta. Zawisła nad półwyspem. Dodatkowego uroku dodają odrestaurowane przez Inwestorkę krzesła.

Projekt i zdjęcia z realizacji: Agnieszka Żamojć

Wizualizacje:

Efekty metamorfozy:

Zdjęcia z realizacji: