606 730 440

Kawalerka 24m2 | Warszawa | Centrum

W teorii prosty projekt. Pozory potrafią jednak mylić i wszystko co wydaje się łatwe, nie do końca takie jest… Stare budownictwo często kryje niespodzianki w postaci krzywych ścian, szpecących rur biegnących akurat tam, gdzie nie powinno ich być. Udało się pokonać wszystkie te trudności i metamorfoza zakończyła się pomyślnie.

Mieszkanie z założenia przeznaczone było na wynajem. Mając na uwadze maksymalizację zysków nie wystarczyło tylko samo odświeżenie, konieczny był konkretny remont. Home staging to profesjonalna usługa polegająca na przygotowaniu nieruchomości do wynajmu lub sprzedaży. W wyznaczonym przez inwestora budżecie zaproponowałam zmiany, które pozwoliły przywrócić blask tej zaniedbanej kawalerce. Zwracanie uwagi na minimalizację kosztów, ale bez przesadnego oszczędzania na użytych materiałach wykończeniowych,  pozwoliło mi zaprojektować czyste, przytulne i funkcjonalne mieszkanko.

Udało się zachować jedynie stary parkiet, poddany renowacji dodaje uroku we wnętrzu. Cała reszta została wymieniona – w łazience wyposażenie, w aneksie kuchennym powstała zabudowa z niezbędnymi sprzętami AGD – podblatową lodówką, płytą indukcyjną, piekarnikiem i pochłaniaczem. Ten sam kolor farby na wszystkich ścianach ujednolicił i rozjaśnił wnętrza, biała glazura i szare płytki na podłodze w kuchni i  łazience optycznie powiększają te niewielkie pomieszczenia. Nowe drzwi są dopełnieniem tego projektu. Aranżację uznaję za udaną! Kawalerka bardzo szybko znalazła nowego lokatora.

Zobacz efekty metamorfozy: