606 730 440

Mieszkanie 45m2 | Warszawa | Mokotów

Pierwotnie to miejsce składało się z dwóch pokoi i osobnej kuchni. Stan lokalu wymuszał przeprowadzenie gruntownego remontu. Dało mi to ogromne możliwości przy projektowaniu nowej przestrzeni. Jedynym elementem, który udało się zachować, był oryginalny parkiet z lat 50-tych. Poddany on został renowacji i zapewne jeszcze długo będzie służył obecnym mieszkańcom.          Z założenia miała to być przestrzeń prosta w formie z nutką skandynawskiego designu.

Zdecydowanym akcentem jest podłoga w kuchni. Zastosowałam płytki cementowe o odważnym i wyrazistym wzorze. Świetnie skomponowały się z odrestaurowanym parkietem. Przestrzeń nabrała zdecydowanego charakteru a płytki wyznaczają podział na strefy.

Łazienka stanowiła spore wyzwanie. Dość małe pomieszczenie wymagało kompletnej modernizacji. Zastosowałam funkcjonalne i jednocześnie nowoczesne rozwiązania – odpływ liniowy, szklaną kurtynę z prysznicem, deszczownicą oraz podwieszaną toaletę. Całość w spójnej i stonowanej kolorystyce – w modnych szarościach i bieli. Na podłodze i ścianach kamień naturalny.

Koncepcja połączenia kuchni z mniejszym pokojem pozwoliła uzyskać optymalnej wielkości salon z aneksem kuchennym.  Mieszkanie usytuowane jest w kamienicy – od razu pojawił się pomysł na wyeksponowanie ceglanej ściany. Jest to jeden z ulubionych motywów projektantów i architektów.

W przedpokoju dzięki niewielkiej przeróbce ścianek działowych udało się uzyskać wnękę pod budowę sporej szafy.