606 730 440

Mieszkanie 27m2 | Warszawa | Wola

Prezentujemy projekt kameralnego mieszkania w sercu dzielnicy biznesowej na warszawskiej Woli. Niewielka powierzchnia okazała się wielkim wyzwaniem. Pierwotny układ wg planów dewelopera zakładał kawalerkę z osobną kuchnią. Sporym przedsięwzięciem było wydzielenie osobnej sypialni – wymuszało to przebudowę przyłączy wodno-kanalizacyjnych oraz wentylacji.  Taki układ funkcjonalny był pożądany przez  inwestora, oznaczało to walkę o każdy centymetr i maksymalne wykorzystanie powierzchni.

Moje zadanie: stworzenie projektu mieszkania dla młodej, dynamicznej osoby, która będzie korzystać z uroków życia w centrum stolicy. Zaaranżowałam minimalistyczny salon z aneksem kuchennym wyposażonym we wszystkie niezbędne sprzęty AGD, w tym zmywarkę, malutką sypialnię z wygodnym łóżkiem oraz łazienkę. W salonie znalazło się miejsce na okrągły stolik z krzesłami do wygodnego spożywania posiłków. Udało się także zapewnić sporo miejsca do przechowywania. W przedpokoju oraz sypialni zaprojektowałam pojemne szafy, a nad sofą szafki wiszące. W łazience zmieściła się kabina prysznicowa, pełnowymiarowa pralka, umywalka nablatowa i lustrzane szafki nad nim.

Wytyczne inwestora: dużo luster powiększających optycznie mieszkanie, proste formy we wnętrzach, budżetowe materiały, odważna kolorystyka i wyraziste dodatki. Kierując się maksymalizacją wykorzystania powierzchni – wszystkie meble zostały wykonane na wymiar, biały montaż czy oświetlenie wybraliśmy w popularnych sieciówkach z artykułami do wyposażania wnętrz.  Do sypialni oraz łazienki zastosowaliśmy drzwi przesuwane. W projekcie dominuje połączenie luster, drewna i grafitu, to przewodnie kolory w zabudowie meblowej.

Projekt: Agnieszka Żamojć

Inwestorowi wystarczył poglądowy projekt bez wizualizacji:

Zdjęcia z realizacji: