606 730 440

Parter domu | lokalizacja pod  Warszawą

Zlecenie to polegało na zaprojektowaniu serca domu czyli kuchni ale także pozostałych pomieszczeń: jadalni, salonu oraz dwóch łazienek – rodzinnej i małego wc.

Cel wyznaczony przez inwestorów: uzyskanie spójnych i harmonijne połączonych ze sobą pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym stylu.  Otwarty plan parteru pozwalana na bardzo komfortowe korzystanie ze strefy dziennej domu. Z kuchni przechodząc dalej przez jadalnię z dużym, rodzinnym stołem domownicy wchodzą do wygodnego salonu. Na podłodze we wszystkich tych pomieszczeniach ułożone zostały panele winylowe imitujące drewno; są one trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.

W kuchni powstała wyspa z płytą do gotowania z podwieszanym okapem. Zaproponowałam dwie wersje kolorystyczne. Ostatecznie na fronty inwestorzy wybrali lakierowane płyty mdf w kolorze białym i granatowym. W projekcie tego pomieszczenia musiało znaleźć się miejsce na lodówkę side by side oraz pozostałe niezbędne sprzęty AGD.  Czarne matowe blaty z granitu są bardzo eleganckie ale również praktyczne. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku kamiennych blatów są zlewozmywaki podwieszane.  W kuchni z oknem najczęściej wybieranym miejscem na usytuowanie zlewu jest miejsce bezpośrednio przy nim. Pamiętajmy, aby koniecznie zwrócić uwagę na to, żeby bateria nie kolidowała z otwieraniem skrzydeł.

Przytulności w pozostałej części domu mają dodać tekstylia – zasłony z welwetowej tkaniny, wygodna sofa w kolorze granatowym oraz bio-kominek w salonie.  

Łazienka rodzinna łączy dwie wygodne funkcje – wanny i prysznica. Wyposażona została w dwie umywalki. Modne połączenie szarości i drewnopodobnego gresu z czarnymi dodatkami wpisuje się w aktualne trendy. W gościnnym wc kamienna umywalka i podświetlane okrągłe lustro dają pożądany efekt wow!

Projekt: Agnieszka Żamojć

Wizualizacje wnętrz:

Zdjęcia z realizacji: